Naši žáci v dresu Sedlčan v lize stříbrní

Autor: tk <tkucera(at)softbalvlasim.cz>, Téma: Kadeti, Vydáno dne: 29. 05. 2023

Posádka ve složení Honza, Patrik a Kuba se vydala o víkendu do Příbrami posílit sedlčanské Pegasy

Sobotní boj ve skupinách ukázal, že naši pálkaři se v pelotonu ligistů neztratí a když oba sedlčanští nadhazovači dokázali házet strajky a i v obraně jsme se vyvarovali chyb, byla z toho dvě hladká vítězství jak proti Příbrami, tak i se Sezimovým ústím, a pomýšlelo se i na vítězství v turnaji.

První zápletku přineslo nedělní semifinálové utkání proti Lobkovicům. Soupeř, kterému Kuba s Patrikem vypomáhali v loňském roce, vytáhl zbraň v podobě ulývek a naše obrana se ocitla v nesnázích. Naštěstí jsme v průběhu utkání zlepšili útok a v samém závěru nás podržel nadhoz - dvěma strajkauty ukončil utkání. Do poslední pálky jsme potřebovali 3 body. Ty po úspěšném naplnění met nakonec zařídili Patrik s Honzou svými RBI odpaly.
Finále proti Plzni jsme začali lépe, když naše dva tvrdé odpaly a kvalitní obrana znamenaly vedení 2:0. Plzeňští následně kontrovali a po bezchybné obraně zaznamenali po tvrdých odpalech 3 body. Ve třetí směně se lámalo utkání. My jsme opět dorovnali skore úspěšným útokem, v dohrávce šel soupeř do jednobodového vedení, nadhazovač skvěle chytil tvrdý odpal přímo ze vzduchu a pokusil se hrát na vyběhlého běžce ze třetí mety. Míč ale prošel až do zadního pole, na což stihli ještě oba příbramští běžci skorovat. Těsně před koncem 70 minut dlouhého hracího času jsme ještě zahráli třetí aut a udrželi šanci na zvrat v poslední směně. Příbramský nadhazovač to ale viděl jinak - skvěle dokázal vyautovat přesnými nadhozy i našeho nejmenšího hráče s pidistrajkzonou a dostal pod tlak i ostatní naše pálkaře, takže se skore už neměnilo.
I tak si Kuba, Honza a Patrik díky letošnímu sedlčanskému azylu odnesli spoustu skvělých zážitků a zkušeností. Už nyní se těší na srpnové kolo ligy.